• 9.jpg
  • dscn7339.jpg
  • 10a.jpg
  • ol_09_2018_18.jpg
  • 14.jpg
  • 20.jpg
  • 19.jpg
  • 12.jpg
  • 10b.jpg
  • 2.jpg
  • 10.jpg
  • 1b.jpg
  • bank_wol_08.jpg
  • bud_ol_05.jpg
  • 1.jpg
  • 11d.jpg
  • 3a.jpg
  • 15a.jpg
  • 7.jpg
  • 11a.jpg
  • 5.jpg
  • marmur_06.jpg
  • marmur_01.jpg
  • 17.jpg
  • 4a.jpg
  • 11b.jpg
  • 2b.jpg
  • 15.jpg
  • bud_ol_06.jpg
  • 10c.jpg

CZERWIEC 2015

Email Drukuj PDF

 

16-17.06.2015 r. Kolejne spotkanie zespołu konsultacyjnego

                           przy Ministerstwie Sprawiedliwości ds. współpracy 

                           z organizacjami pozarządowymi.

W dniach 16-17.06.2015 r. odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe zespołu konsultacyjnego ds. współpracy organizacji pozarządowych z MInisterstwem Sprawiedliwości. Spotkanie było poświęcone zasadom konsultacji społecznych. W spotkaniach zespołu bierze udział przedstawiciel naszej organizacji Pani Małgorzata MROCZEK. W zespole pracują przedstawiciele organizacji pozarządowych współpracujących z Ministerstwem Sprawiedliwości oraz przedstawiciele Departmentów Ministerstwa Sprawiedliwości zaangażowanych we wspólne działania lub zlecające wykonanie działań organizacjom pozarządowym. Prace zespołu na tyle zaawansowane, że program współpracy został w wersji roboczej prawie ukończony, obecnie trwają prace nad ostatecznym jego kształterm, dopracowaniem głównych celów współpracy, obszarów niezbędnych działań prowadzących do ich realizacji i wskaźników realizacji. Prace naszego zespołu najbardziej zaawanswoane spośród 3 zespołów pracujących również w Ministerstwie Sportu i Ministerstwie Kultury. Po zakończeniu prac nad programem zostanie on przedstawiony do publicznych konsultacji, w których zostanie przedstawiony nie tylko kszatłt programu współpracy, ale także naniesione poprawki i uwagi, których wnoszenie będzie możliwe po uruchomieniu procesu. Prace na tyle zaawansowane, że mamy nadzieję, na przełomie lipca/sierpnia program współpracy organizacji pozarządowych z Ministerstwie Sprawiedliwości zostanie przedstawiony do konsultacji. Cały proces tworzenia prgramu zakończy się prezentacją jego ostatecznego kształtu co ma nastąpić późną jesienią tego roku. O dalszych pracach zespołu będziemy Państwa informować

 

16.06.2015 r. Wycieczka do Wilanowa osadzonych z Aresztu Śledczego

                      w Warszawie Białołęce oraz pensjonariuszy placówek

                      opiekuńczych Fundacji "Pomoc Potrzebującym".

 

W dniu 16.06.2015 r. dzięki uprzejmości Aresztu Śledczego w Warszawie - Białołęce skorzystaliśmy z możliwości odbycia wspólnej wycieczki z przewodnikiem do Wilanowa. W wycieczce uczestniczyli osadzeni z Aresztu Śledczego w Warszawie - Białołęce oraz pensjonariusze naszych placówek opiekuńczych. Do Wilanowa cała grupę przewiózł autobus Fundacji. Osadzeni wystąpili w roli opiekunów naszych podopiecznych troskliwie się nimi opiekując - służąc ramieniem, pomagając w czasie spacerów oraz pchając wózki inwalidzkie. Wspaniała pogoda umożliwiła podziwianie wszystkich wspaniałości pałacu w Wilanowie i okalającego pałac ogrodu. Nasi pensjonariusze z zainteresowaniem wysłuchiwali ciekawych opowieści o historii pałacu, jego mieszkańcach i kolejnych fazach rozbudowy.

Warto wspomnieć, że Wilanów to bogato zdobiona, pełna rozmachu budowla. Wrazotaczającym parkiem przetrwałaniemal niezmienionej postaci od XVII wieku do naszych czasów mimo dwóch wojen światowych, jakie przetoczyły się przez Polskę. Barokowy pałac jest od strony architektonicznej połączeniem podparyskiego Wersalu, włoskiej willi ogrodowejtypowego dla Polski dworu szlacheckiego. Jan III Sobieski zdecydował się nadać mu pełną rozmachu formę po zwycięstwie, jakie odniósłbitwie pod Wiedniem w 1683 roku. Pałac stał się okazałą rezydencją władcy, który powstrzymał turecki podbój Europy. Bogaty wystrój tej budowli jest hołdem złożonym militarnym sukcesom królajego rodu oraz ukochanej żonie monarchy Marii Kazimierze, zwanej Marysieńką.

 

Nasi podopieczni pod troskliwą opieką wchodzą na teren pałacowy. Nasi podopieczni pod troskliwą opieką wchodzą na teren pałacowy.
Opiekun naszej grupy - Pani Paulina Nowak z pensjonariuszami: Panią Danusią i Panem Kazimierzem. Opiekun naszej grupy - Pani Paulina Nowak z pensjonariuszami: Panią Danusią i Panem Kazimierzem.
Piękny pałac w Wilanowie w czerwcowym słońcu. Piękny pałac w Wilanowie w czerwcowym słońcu.
Przewodnik snuje ciekawe opowieści o historii pałacu. Przewodnik snuje ciekawe opowieści o historii pałacu.
Zasłuchani w opowieści o historii pałacu. Zasłuchani w opowieści o historii pałacu.
Na tzw. przedpolu pałacowym - nasza grupa wraz z przewodnikiem Na tzw. przedpolu pałacowym - nasza grupa wraz z przewodnikiem
Przepiękny Wilanów. Przepiękny Wilanów.
Spacer po ogrodzie pałacowym. Spacer po ogrodzie pałacowym.
Odpoczynek na ławeczce. Odpoczynek na ławeczce.
Jedna z fontann w ogrodach pałacowych. Jedna z fontann w ogrodach pałacowych.
W ogrodach właśnie zakwitły piękne róże. W ogrodach właśnie zakwitły piękne róże.
Nasi podopiecznie z mapami. Co jeszcze zobaczymy?? Nasi podopiecznie z mapami. Co jeszcze zobaczymy??

 

Dziękujemy Dyrekcji Aresztu Śledczego w Warszawie Białołęce za zaproszenie naszych pensjonariuszy do skorzystania z tak atrakcyjnej wycieczki i za pomoc udzieloną naszym podopiecznym w trakcie jej trwania.

 

 

11.06.2015 r. Wizyta studyjna z Japonii przedstawicieli służb 

                     społecznych, wolontariuszypracowników naukowych

                     z obszaru wsparcia osób starszych i niesamodzielnych. 

 

Miło nam poinformować, że w dniu 11.06.2015 r. z wizytą studyjną do siedziby naszej organizacji przyjechali przedstawiciele służb społecznych i administracyjnych, wolontariuszy, kadry zarządzającej i pracowników naukowych cesarstwa Japonii. Na czele delegacji ze strony japońskiej stanął profesor Wadano Yasuko Profesor Osaka Othani University z Wydziału Edukacji i Opieki Społecznej. W grupie znalazło się 21 przedstawicieli wolontariatu, pracowników społecznych, administracyjnych i naukowych pracujących w przestrzeni usług opiekuńczych i opieki senioralnej w Japonii. Wizyta w naszej Fundacji była zorganizowana dzięki pośrednictwu biura Furnel Travel International Sp. z o.o i osobiście Pani Katarzynie Frelak. Goście przebywali w naszej organizacji ponad 2 godziny. W ramach wizyty mieli okazję zapoznać się z sytuacją osób starszych w naszym kraju oraz specyfiką opieki nad osobami niesamodzielnymi z uwzględnieniem różnych typów sprawowania opieki i podmiotów, które ją realizują. Ze strony Fundacji za przebieg spotkania odpowiedzialna była Pani Małgorzata MROCZEK, która również opracowała prezentację i przedstawiła główne jej tezy w trakcie 1 częście wizyty.

Goście mieli okazję poznać charakter naszej placówki, zwiedzić ją oraz zapoznać się z pracą personelu. Spotkanie zakończyła runda pytań i odpowiedzi. Dotyczyła ona głównie specyfiki polskiego systemu opieki, sytuacji osób starszych w Polsce, postępującego starzenia się społeczeństwa i możliwości oraz szans rozwiązania tego problemu. Wiele pytań dotyczyło form sprawowania opieki w naszych placówkach, rozwiązywania problemów medycznych, sytuacji samych pensjonariuszy, organizacji pobytu, planu dnia. Na pytania mieli szansę odpowiedzieć prawie wszyscy pracownicy naszej organizacji, zaangażowani w proces sprawowania opieki nad osobami starszymi w naszych placówkach. Ze strony Fundacji w spotkaniu wzieli udział: Prezes Fundacji Jerzy KAMIŃSKI, Wiceprezes Fundacji Barbara MARCZAK, Kierowniczka placówki przy ul. Oliwskiej 5 - Henryka Leśniewska. Koordynator Projektów Społecznych - Małgorzata MROCZEK, Terapeuta zajęciowy i animator kulturalny - Paulina NOWAK.

 

Prezentacja pt. Specyfika polskiego rynku usług opiekuńczych na przykładzie placówek opiekuńczych Fundacji "Pomoc Potrzebującym". Prezentację prygotowała i główne jej tezy przedstawiła Pani małgorzata MROCZEK - Koordynator Projektów Społecznych Fundacji. . Prezentacja pt. Specyfika polskiego rynku usług opiekuńczych na przykładzie placówek opiekuńczych Fundacji "Pomoc Potrzebującym". Prezentację prygotowała i główne jej tezy przedstawiła Pani małgorzata MROCZEK - Koordynator Projektów Społecznych Fundacji. .
Wizyta studyjna z Japonii. Pracownicy i naukowcy działający w obszarze opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. Wizyta studyjna z Japonii. Pracownicy i naukowcy działający w obszarze opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.
Grupa gości z Japonii. Grupa gości z Japonii.
Notatki w wersji japońskiej. Notatki w wersji japońskiej.
W trakcie prezentacji. Główne tezy prezentuje Małgorata MROCZEK - Koordynator Projektów Społecznych. W trakcie prezentacji. Główne tezy prezentuje Małgorata MROCZEK - Koordynator Projektów Społecznych.
W trakcie zwiedzania naszej placówki. Na pytania odpowiada Pani Henryka LEŚNIEWSKA - kierowniczka placówki przy ul. Oliwskiej 5. W trakcie zwiedzania naszej placówki. Na pytania odpowiada Pani Henryka LEŚNIEWSKA - kierowniczka placówki przy ul. Oliwskiej 5.
W trakcie zwiedzania naszej placówki przy ul. Oliwskiej 5. W trakcie zwiedzania naszej placówki przy ul. Oliwskiej 5.
W trrakcie zwiedzania, Na pytania odpowiada Wiceprezes Fundacji Pani Barbara MARCZAK. W trrakcie zwiedzania, Na pytania odpowiada Wiceprezes Fundacji Pani Barbara MARCZAK.
Profesor Wadano Yasuko - w serii pytań do przedstawicieli naszej organizacji. Profesor Wadano Yasuko - w serii pytań do przedstawicieli naszej organizacji.
Prezentacja przetłumaczona na język angielski z notatkami po japońsku. Prezentacja przetłumaczona na język angielski z notatkami po japońsku.
Prezes Fundacji Jerzy KAMIŃSKI w serii odpowiedzi na pytania. Prezes Fundacji Jerzy KAMIŃSKI w serii odpowiedzi na pytania.
Henryka LEŚNIEWSKA - kierowniczka placówki przy ul. Oliskiej 5 oraz Prezes Fundacji odpowiadają na pytania. Henryka LEŚNIEWSKA - kierowniczka placówki przy ul. Oliskiej 5 oraz Prezes Fundacji odpowiadają na pytania.
Na stole czekają prezenty. W rundzie pytań i odpowiedzi wzięły udział Panie Barabara MARCZAK Wiceprezes Fundacji oraz Henryka LEŚNIEWSKA Kierowniczka Placówki Opiekuńczej przy ul. Oliwskiej 5. Na stole czekają prezenty. W rundzie pytań i odpowiedzi wzięły udział Panie Barabara MARCZAK Wiceprezes Fundacji oraz Henryka LEŚNIEWSKA Kierowniczka Placówki Opiekuńczej przy ul. Oliwskiej 5.
Kobiecy skład Fundacji w prezentach japońskich na stopach. Kobiecy skład Fundacji w prezentach japońskich na stopach.
Fragment prezentacji w wersji japońskiej. Pokazuje obszar usług opiekuńczych w których działają placówki publiczne, niepubliczne i prywatne. Tak się to tłumaczy! Fragment prezentacji w wersji japońskiej. Pokazuje obszar usług opiekuńczych w których działają placówki publiczne, niepubliczne i prywatne. Tak się to tłumaczy!
Ogród przy naszej placówce. Znak rozpoznawczy grupy - aparaty w dłoni. Ogród przy naszej placówce. Znak rozpoznawczy grupy - aparaty w dłoni.

 

Na zakończenie spotkania goście wręczyli gospodarzom prezenty, czym wzbudzili ogromne zaskoczenie, ale i radość. Otrzymaliśmy własnoręcznie wykonane japonki, wachlarze, origami.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za wizytę i poznanie tak odległego wydawało by się obszaru jakim jest Japonia. Jednak po spotkaniu wspólnie doszliśmy do wniosku, że bez względu na szerokość geograficzną i kulturę - pewne problemy są wspólne, tylko sposób ich rozwiązania wiedzie trochę inną drogą.

Oddzielne podziękowania składamy Pani Katarzynie Frelak z firmy Furnel Travel, która sprawiła, że spotkanie mogło dojść do skutku. 

 

Fundacja Pomoc Potrzebującym

pomagamy i uczymy pomagać
 

PROJEKT "WAŻNI" Budowanie i podtrzymanie aktywności społeczno-edukacyjnej kombatantów

Warszawska Złota Rączka dla seniorów 75+


 

PROJEKT "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI"

PROJEKT "Lek potrzebny od zaraz"

 

Lek potrzebny od zaraz”

PROJEKT "WARUNEK POWROTU"

WARUNEK POWROTU

Inicjatywa "WARTO BYĆ ZA" Kompanii Piwowarskiej IV EDYCJA 2009 r.

Projekt "SKAZANI nie STRACENI"

 norway,


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Projekt Przekroczyć Granice

EFS

Projekt  "PRZEKROCZYĆ GRANICE " - szansą na Twój rozwój

 

Współpracujemy z Bankiem Żywności w ramach programu PEAD


Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuje pliki Cookie