• 4a.jpg
  • 11b.jpg
  • 1.jpg
  • 5.jpg
  • 10c.jpg
  • 7.jpg
  • 20.jpg
  • 3a.jpg
  • 9.jpg
  • 2.jpg
  • 11d.jpg
  • 12.jpg
  • 11a.jpg
  • 1a.jpg
  • 14a.jpg
  • 3.jpg
  • bank_wol_08.jpg
  • 14.jpg
  • 10a.jpg
  • bud_ol_05.jpg
  • marmur_01.jpg
  • 15a.jpg
  • 15.jpg
  • dscn7339.jpg
  • 10b.jpg
  • 17.jpg
  • ol_09_2018_18.jpg
  • 10.jpg
  • 19.jpg
  • 2b.jpg

GRUDZIEŃ_2015

Email Drukuj PDF

18.12.2015r., 21.12.2015r.

Spotkania wigilijne w naszych Domach Opieki.

Coroczne, uroczyste spotkania wigilijne odbyły się dnia 18.12.2015r w Domu Opieki przy ul. Oliwskiej 5. Oraz 21.12.2015r. w Domu Opieki przy ul. Kiejstuta 1.

 

 

W uroczystym spotkaniu udział wzięli pensjonariusze z zaproszonymi rodzinami, pracownicy oraz przybyli goście. Wizyta księdza, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem pozwoliły poczuć się wszystkim jak na prawdziwej, rodzinnej Wigilii. Wykonane przez seniorów ozdoby świąteczne pięknie przystroiły stoły, na których podane zostały wigilijne potrawy przygotowane przez pracowników. Dopełnieniem spotkania wigilijnego było wspólne śpiewanie kolęd  co podkreśliło rodzinną atmosferę panująca w naszych domach opieki oraz szczególną więź pomiędzy seniorami a pracownikami.

 

 

Za uczestnictwo w Wigiliach bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom, które zjawiły się i przeżywały święta razem z nami.

 

16.12.2015 r. Koncert zespołu BENE.

W dniu 16.12.2015 r. w placówce przy ul. Oliwskiej 5 odbył się koncert zespołu BENE. Śmiało możemy powiedzieć, że zespół to BENE to nasi przyjaciele, ktyórzy wnoszą do naszej organizacji powiew optymizmu i radość zaklętą w piosence i muzyce. lekiem na całe zło i pocieszeniem w chwilach trudnych

Zespół BENE koncertował na wielu estradach Europy, Azji i Ameryki. Po koncercie w Wiedeńskiej Staatsoperżoną Jana Kiepury Matą Eghert, nazwano ich Zespołem  BENE - dobrze! Grają muzykę włoską, hiszpańską, grecką, polską, rosyjską, węgierską i yidish. Zespół od lat tworzą ci sami profesjonalni artyści dla których muzyka to pasja i całe życie. Grają klasycznie i popowo. Potrafią oczarować publiczność filharmonii i bywalców dyskotek. Koncertowali  dla królów, prezydentów, i dla zwykłych, przypadkowych słuchaczy, którym muzyka pozwala zapomniećcodziennych troskach i problemach. Rozśpiewują swoją publiczność nie odpuszczają nikomu, nawet tak wielkim ludziom, jak Jan Paweł II. Śpiewali z nimi Michael Jackson, wspaniała Vanessa Mae i król tenorów Luciano Pavarotti, który powiedział o nich: "Zespół "BENE" swoim występem udowodnił, że nawet w miejscach, gdzie na co dzień trudno coś dobrego zorganizować, można profesjonalizmem, temperamentem i miłością do sztuki stworzyć atmosferę wielkiego święta".

 

Zespół BENE Zespół BENE
Krzysztof - lider zespołu BENE Krzysztof - lider zespołu BENE
Oklaski naszej publiczności... Oklaski naszej publiczności...
Lider zespołu BENE Lider zespołu BENE
Spiewajmy razem... Spiewajmy razem...
Zespół BENE w trakcie koncertu. Zespół BENE w trakcie koncertu.
Zasłuchana i rozśpiewana publiczność Zasłuchana i rozśpiewana publiczność
Krzysztof lider zespołu BENE. Krzysztof lider zespołu BENE.
Plakat przygotowany na koncert zespołu BENE. Plakat przygotowany na koncert zespołu BENE.
Wspólne zdjęcie po koncercie. Wspólne zdjęcie po koncercie.
Zespół BENE i Koordynator Projektów Społecznych Fundacji Małgorzata MROCZEK Zespół BENE i Koordynator Projektów Społecznych Fundacji Małgorzata MROCZEK

 

Tak było i tym razem. Krzysztof - lider zespołu - zaprosił nas w muzyczną poodróż pod kolędach świata, ze szczególnym uwzględnieniem polskich kolęd i pastorałek. Swoim śpiewem i energetycznym, ale pełnym pasji i wzruszeń wykonaniem zachęcił wszystkich do wspólnego kolędowania. W koncercie wzięli udział przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego uczestnicy projektu dofinansowanego przez miasto st. Warszawa.

 

Kolędowanie z zespołem BENE, Kolędowanie z zespołem BENE,
Wzruszenia, wzruszenia, wzruszenia... Wzruszenia, wzruszenia, wzruszenia...
Zespół BENE i kierowniczka placówki przy ul. Oliwskiej Pani Henryka LEŚNIEWSKA Zespół BENE i kierowniczka placówki przy ul. Oliwskiej Pani Henryka LEŚNIEWSKA
Kolędowanie z zespołem BENE. Kolędowanie z zespołem BENE.

 

Koncert zakończyło wspólne kolędowanie po pokojach naszych pensjonariuszy tych, którzy ze wzgleu na stan zdrowia nie mogli uczesnticzyć w koncercie. Na wszystkich czekał drobny słodki poczęstunek po koncercie.

KrzysztofIe, Beato - DZIEKUJEMY za koncert i MOC wzruszeń których byliśmy udziałem dzięki waszemu zaangażowaniu i sercu jakie wkładacie w swoja pracę.

 

Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa. Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa.

 

Działanie zrealizowane w ramach projektu „SPRAWNI. AKTYWNI. POTRZEBNI”„Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego” - dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach II otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych w 2015 r.  Zadanie publiczne realizowane na rzecz osób starszych w zakresie współpracy Miasta st. Warszawy w 2015 roku z organizacjami określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020, przyjętego uchwałą Rady m.st. Warszawy Nr LXXII/1870/2013 z 5.12.2013 r. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/438/2015 z dnia 14.10.2015 r.

 

14.12.2015 r. Wigilia dla naszych współpracowników, partnerów

                      oraz pracowników.

W dniu 14.12.2015 r. w placówce przy ul. Oliwskiej 5 odbyła się uroczysta kolacja wigilijna dla wszystkich naszych najwazniejszych współpracowników i partnerów oraz dla pracowników i przyjaciół naszej organizacji. W spotkaniu wzięli udział: Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie Pani płk. Anna Osowka-Rembecka, Pani wicedyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie ppłk. Grażyna Bartosińska, Pani mjr Halina Lamecka Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego Warszawa Grochów; Dyrektor Aresztu Śledczego płk Bogdan Kornatowski, przedstawiciele współpracującej z nami Fundacji Sławek, Dorota Zawadzka - prowadząca w ramach projektu zajęcia dla naszych seniorów oraz osadzonych, mecenasi współpracujący z organizacją, lekarze i farmaceuci współpracujący z naszymi placówkami.

W imieniu Fundacji z życzeniami zdrowych i pogodnych Świat wystąpił Prezes Fundacji Pan Jerzy KAMIŃSKI.

Spotkanie przebiegło w miłej, sympatycznej świątecznej atmosferze. Wszystkim dziękujemy za przybycie i życzymy radosnych świąt.

 

Wigilia dla pracowników i naszych współpracownikó. Wigilia dla pracowników i naszych współpracownikó.
W rozmowach przed Wigilią... W rozmowach przed Wigilią...
Pieknie przygotowany stół... Pieknie przygotowany stół...
Powitanie i życzenia do Dyrekcji Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie. Powitanie i życzenia do Dyrekcji Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie.
Życzenia składa Prezes Fundacji Jerzy Kamiński. Życzenia składa Prezes Fundacji Jerzy Kamiński.
W rozmowie: Pani mjr H. Lamecka Dyrektora AŚ Grochów, Danuta Jagodzińska i Krzysztof Jagodziński - Fundacja Sławek, Prezes Fundacji "Pomoc Potrsebującym" Jerzy Kamiński. W rozmowie: Pani mjr H. Lamecka Dyrektora AŚ Grochów, Danuta Jagodzińska i Krzysztof Jagodziński - Fundacja Sławek, Prezes Fundacji "Pomoc Potrsebującym" Jerzy Kamiński.

 

 

10.12.2015 r. Występ Chóru Armii Krajowej "Nowogródzkie Orły"

W dniu 10.12.2015 r. w placówce przy ul. Oliwskiej 5 wystąpił Chór Armii Krajowej Nowogródzkie Orły. Chór powstał w 1986 r. Został założony przez porucznika Wacława Fiszerapseudonim Myśliwy... byłego żołnierza AK 1 kompanii VIII batalionu 77 pułku piechoty Bohdanka. Porucznik Fiszer urodził się i wychował w okolicach Nowogródka. Początkowo członkami chóru byli kombatanci byli żołnierze AK zrzeszeni w kole przy b. Ministerstwie Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Podstawowym celem chóru było odnawianie i utrwalanie patriotyzmu poprzez przypominanie społeczeństwu polskich pieśni historycznej i wojskowej. We wrześniu 2005 r. por. Fiszer zmarł w wieku lat 79. Po jego śmierci kierownictwo chóru przejęła Beata Nowicka. Chór koncertował za granicą w Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Włoszech, Białorusi, Ukrainie i Rosji. Jest laureatem wielu konkursów muzyki chóralnej.
 
 
Chór AK Nowogródzkie Orły w sali koncertowej Fundacji "Pomoc Potrszebującym" Chór AK Nowogródzkie Orły w sali koncertowej Fundacji "Pomoc Potrszebującym"
Część słowno-muzyczna. Część słowno-muzyczna.
Nowogródzki Orły... Nowogródzki Orły...
O historii chóru... O historii chóru...
Chór Ak w pełnej odsłonie. Dyryguje: Beata Nowicka. Chór Ak w pełnej odsłonie. Dyryguje: Beata Nowicka.
Nasza zasłuchana widownia. Nasza zasłuchana widownia.
Ze śpiewem na ustach. Ze śpiewem na ustach.
Kalendarz Chóru AK dostaliśmy w prezencie. Kalendarz Chóru AK dostaliśmy w prezencie.
Zasłychany i usatysfakcjonowany występem Prezes Fundacji Jerzy Kamiński (w środku). Zasłychany i usatysfakcjonowany występem Prezes Fundacji Jerzy Kamiński (w środku).
Pełna energii i zaangażowania Pani Dyrygent: Beata NOWICKA Pełna energii i zaangażowania Pani Dyrygent: Beata NOWICKA
Pani Beata Nowicka - kierownik i dyrygent chóru. Pani Beata Nowicka - kierownik i dyrygent chóru.
Pamiętkowe zdjęcie... Pamiętkowe zdjęcie...
 
 
Chór wystąpił u nas z wiązanką pieśni patruiotycznych i kolędami przygotowanymi... na wojskową nutę. W chórze występują także osoby, które znamy z występów w innych chórach warszawskich takich jak: Sonorki i Surma.
W koncercie uczesnticzyli członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego, którzy biorą udział w projekcie realizowanym przez naszą fundację dzięki dofinansowaniu miasta st. Warszawy.
 

Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa. Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa.

Działanie zrealizowane w ramach projektu „SPRAWNI. AKTYWNI. POTRZEBNI”„Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego” - dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach II otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych w 2015 r.  Zadanie publiczne realizowane na rzecz osób starszych w zakresie współpracy Miasta st. Warszawy w 2015 roku z organizacjami określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020, przyjętego uchwałą Rady m.st. Warszawy Nr LXXII/1870/2013 z 5.12.2013 r. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/438/2015 z dnia 14.10.2015 r.

 

10.12.2015 r. Reportaż o Fundacji w TVP Info.

10 grudnia 2015 r. w placówce naszej Fundacji przy ul. Oliwskiej 5 gościła telewizja TVP INFO. Na fali zainteresowania naszą organizacją, po reportażu jaki się ukazał w dodatku Gazety Wyborczej "Wysokie Obcasy" zadzwonili do nas reporteży TVP Info z prośbą o możliwość nakręcenie reportażu. Tematyka reportażu dotyczyła przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia oraz współpracy naszej organizacji z osadzonymi, którzy pomagają przy opiece nas osobami starszymi i niesamodzielnymi w naszych placówkach.

Reportaż o naszej organizacji przygotowała Pani Sandra Meunier. Dziękujemy za zaangażowanie, zainteresowanie naszą pracą oraz rzetelne przedstawienie naszej organizacji oraz problematyki w jakiej się poruszamy.

Dziękujemy za współpracę.

Reportaż ukazał się na antenie w dniu 10.12.2015 r. W serwisie "Podsumowanie Dnia" o godzinie 15.30. Reportaż zaczyna się w czasie: 44.04.

http://www.tvp.info/22719822/10122015-1530

 

09.12.2015 r. "Mikołajki bez Granic".

9 grudnia 2015 r. na warszawskim Bemowie odbyło się integracyjne wydarzenie świąteczne pn. „Mikołajki bez granic” skierowane do dzieci z różnych środowisk.

Wydarzenie to wpisuje się w cykl organizowanych corocznie w grudniu imprez, podczas których dzieci skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce, w Oddziale Zewnętrznym Bemowo, dzieci mieszkające na terenie dzielnicy Bemowo, podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej, dzieci funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej oraz pracowników IGB „Mazovia” uczestniczą wspólnie w atrakcjach mikołajkowych przygotowanych przez animatorów zabaw.

Organizatorami tegorocznej, piątej już edycji „Mikołajek bez granic” byli: Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce, a także nasza Fundacja „Pomoc Potrzebującym” oraz Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budżetowej „Mazovia”. Mikołajki zostały objęte honorowym patronatem przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie.

Ideą tego wydarzenia jest integracja dzieci z różnych środowisk, by mogły wspólnie, ponad podziałami, uczestniczyć w przygotowanych zabawach. Każde dziecko, bez względu na status społeczny czy materialny, otrzymało prezent od Świętego Mikołaja, co każdorazowo budziło niekłamaną radość na twarzy obdarowanego. Świąteczna zabawa jest okazją do zapomnienia przez dzieci narażone na wykluczenie społeczne o codziennych smutkach. To także lekcja tolerancji, równego traktowania i empatii.

 

Plakat przygotowany na imprezę. Plakat przygotowany na imprezę.
Dzieci w trakcie zabawy Mikołajki bez Granic 2015 r. Dzieci w trakcie zabawy Mikołajki bez Granic 2015 r.
Gry i zabawy ze Świętym Mikołajem. Gry i zabawy ze Świętym Mikołajem.
Dzieci uśmiechnięte od ucha do ucha. Dzieci uśmiechnięte od ucha do ucha.
Na sali rozemocjonowane dzieci i rodzice. Na sali rozemocjonowane dzieci i rodzice.

 

Podczas spotkania mikołajkowego zostały przygotowane dla dzieci różne atrakcje m.in. przedstawienie świątecznego teatru z Mikołajem w roli głównej, nauka tańca prowadzona przez śnieżynkę i mikołajki, malowanie twarzy, zawody i inne zabawy z chustą animacyjną. Najważniejszy dla organizatorów był uśmiech na twarzach dzieci, ogromna radość i słowa podziękowania kierowane przez nie do rodziców i opiekunów, za to, że mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu i tak dobrze się bawić.

Fundacja sfinansowała słodycze dla dzieci oraz pokryła koszty przygotowania dekoracji i strojów niezbędnych do przedstawienia.

 

PAŹDZIERNIK 2015

Email Drukuj PDF

29.10.2015 r. Galowy Koncert Chóru "SURMA" i "Społecznego Chóru

                      Okręgowygo Inspektoratu Służby Więziennej"

29 października 2015 r. w placówce naszej Fundacji przy ul. Oliwskiej 5 odbył się koncert chóru SURMA oraz Chóru OiSW z okazji Święta Niepodległości. W repertuarze koncertu znalazły się pieśni i utowru patriotyczne związane z drogą do niepodległości naszej oczyjzny. Program koncewrtu został opracowany specjalnie na ten dzień. Mogliśmy posłuchać znanych pieśni "Marsz pierwszej brygady", "Przybyli ułani", "Ostatni mazur".  Na koncercie pojawili się pensjonariusze obu naszych placówek opiekuńczych, a także ich rodziny i bliscy.

Chór SURMA to jeden z najstarszych warszawskich chórów. Powstał 90 lat temu przy Zakładach Komunikacji Miejskiej, teraz działa przy Miejskich Zakładach Autobusowych. Po II wojnie przestał być chórem męskim. Z czasem w jego szeregach pojawiły się też osoby niezwiązane z MZA. Teraz na próbach w zajezdni autobusowej przy Ostrobramskiej swoich sił w śpiewaniu próbują mechanicy, dyspozytorzy, a nawet lekarze.

Dyrygentem i kierownikiem chóru jest Pan Jerzy Łysiak. Przy pianinie zasiadł - pianista, akompaniator - Pan Jan BADAJ.

 

 

Chór społeczny Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie, funkcjonujący od przeszło półtora roku, jak dotąd występował podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Służby Więziennej, Narodowego Święta Niepodległości oraz innych wydarzeń organizowanych przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie o charakterze naukowym oraz społecznym, jak konferencje naukowe, Dzień Dziecka w Popowie i in. Występem, stanowiącym także istotny punkt w dorobku muzycznym chóru, był koncert 29 czerwca br. otwierający XII Międzynarodowy i XXIV Ogólnopolski Przegląd Sztuki Więziennej w Sztumie.

Należy podkreślić, że istniejący chór mieszany założony został przez płk Annę Osowską-Rembecką, Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie oraz Jerzego Kamińskiego, prezesa Fundacji Pomoc Potrzebującym. Chór tworzą funkcjonariusze i pracownicy stołecznego inspektoratu i podległych jednostek. Kierownictwo chórem obejmuje Dyrygent Paulina Nowak pracownik naszej fundacji, na co dzień prowadząca terapię zajęciową z osobami starszymi oraz osadzonymi w warszawskich aresztach. Pani Paulina Nowak sprawuje opiekę merytoryczną, zajmuje się doborem repertuaru, oprawą muzyczną utworów i kształceniem emisji głosu.

 

 

Występ chórów zakończyło wspólne śpiewanie oraz pamiątkowa fotografia a po koncercie na artystów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez naszą organizację.

 

 

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "C.U.D.O." Centrum Usług Dziennej Opieki Senioralnej dla osób niesamodzielnych, starszych i schorowanych ze wsparciem domowego wolontariatu senioralnego" na podstawie rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  ASOS 2015. Umowa numer 6163/2015/ASOS z dnia 01.07.2015 zawarta z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej.

 

22.10.2015 r. Reportaż w "Dużym Formacie" Gazety Wyborczej

W dniu 22.10.2015 r. w magazynie "Duży Format" Gazety Wyborczej ukazał się reportaż Pani Katarzyny Sankowskiej-Nazarewicz pt. "Więźniowei i Staruszkowie. Kto się kim opiekuje?". Reportaż poświęcony jest pracy naszej Fundacji i relacjom pomiędzy naszymi pensjonariuszami a osadzonymi pracującymi w naszych placówkach w ramach grup wolnościowych. Reportaż odddaje zarówno charakter podejmowanych przez nas działań, ale też atmosferę i relacje jakie panują w naszych ośrodkach. Pani redaktor udało się uchwycić interakcje międzyludzkie jakich jestesmy świadkami. Dziękujemy Pani redaktor za rzetelne i prawdziwe oddanie charakteru naszej pracy i uchwycenie tego na czym zależy nam najbardziej w naszej pracy - rodzinnej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa jakiego doświadczają nasi podopieczni

Cały reportaż można przeczytać na stronach internetowych Gazety Wyborczej:

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,148345,19059225,wiezniowie-i-staruszkowie-kto-sie-kim-opiekuje.html

 

02.10.2015 r. Koncert operetkowy "Muzyczny czar operetki"

W dniu 02.10.2015 r. w płacówce przy ul. Oliwskiej 5 odbył się uroczysty koncert operetkowy "Muzyczny Czar Operetki" w którym wystąpili znani, cenieni, wspaniali artyści scen operetkowych w Polsce: Pani Aleksandra KLIMCZAK- sopran, Pan Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK - tenor, Pan Andzej SEROCZYŃSKI - fortepian.

Aleksandra KLIMCZAK W październiku 2013 uzyskała tytuł magistra sztuki, kończąc z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Anny Radziejewskiej.  Podczas nauki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, śpiewała w realizacjach scenicznych spektakli, przy których współpracowała między innymi z reżyserami Janem Młodawskim i Natalią Babińską oraz kompozytorką Weroniką Ratusińską. Stale współpracuje z młodymi reżyserami w ramach Instytutu Opery. Występuje na licznych koncertach w repertuarze operowym i operetkowym, jak również oratoryjno-kantatowym. Od września 2014 współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie.

Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK – tenor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Urodzony w Warszawie. Współpracuje m.in. z Operetką Warszawską im. Jana Kiepury, Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego oraz agencjami impresaryjnymi w kraju i zagranicą. Od 2012 roku jako jedyny Polak współtworzy międzynarodową grupę artystyczną The 12 Tenors, z którą zaśpiewał setki koncertów w Europie i Chinach. Jeden z najlepszych głosów tenorowych w Polsce. Zaliczany do czołówki śpiewaków młodego pokolenia.

 

Nasi artyści: Aleksandra KLIMCZAK (sopran) i Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK (tenor). Nasi artyści: Aleksandra KLIMCZAK (sopran) i Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK (tenor).
Andrzej Seroczyński przedstawia artystów. Andrzej Seroczyński przedstawia artystów.
Andrzej Seroczyński w opowieści o występach scenicznych. Andrzej Seroczyński w opowieści o występach scenicznych.
Artyści w duecie. Artyści w duecie.
Zasłuchana publiczność... Zasłuchana publiczność...
Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK w popisie solowym. Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK w popisie solowym.
Kolejny duet... Kolejny duet...
Pan Trębiński - jeden z najstarszych pensjonariuszy, znawca opery. Nie tylko znał wszystkie tytuły arii i pieśni, ale wykonywał je wspólnie z artystami. Pan Trębiński - jeden z najstarszych pensjonariuszy, znawca opery. Nie tylko znał wszystkie tytuły arii i pieśni, ale wykonywał je wspólnie z artystami.
Aleksandra KLIMCZAK w popisie solowym Aleksandra KLIMCZAK w popisie solowym
Publiczność... Publiczność...

 

W repertuarze koncertu znalazły się znane, popularne i znamienite utwory operowe, operetkowe i musicalowe. Artyści w jedyny dla siebie sposób z gracją, wdziękiem i profesjonalizmem tworzyli sceny aktorskie - prezentując poszczególe utwory. Prawie każdy z nich wywoływał interakcję z widownią wywołując uśmiech, oklaski, śmiech czy zachętę do wspólnego tańca. Byliśmy pełni podziwu dla kunsztu wokalnego artystów i niesamowitych głosów, o których skali jeszcze długo rozmawiano w kuluarach spotkania.

Po raz kolejny wszyscy obecni stali się uczestnikami prawdziwej uczty muzycznej.

W spotkaniu uczestniczyli seniorzy ze Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego, byłych Powstańców Warszawskich. Grupa w liczbie 20osób będzie brała udział w projekcie dofinansowywanym przez m.st. Warszawa "Sprawni. Aktywni. Potrzebni" dedykowany byłym powstańcom warszawskim pzoostającym poza systememn wsparcia opieki społecznej

 

Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK - w popisie solowym. Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK - w popisie solowym.
Aria, w której nie pada ani jedno słowo. "Miauuuu"... Aria, w której nie pada ani jedno słowo. "Miauuuu"...
Zachwycona publiczność. Na pierwszym planie - Pani Danusia i Pan Kazimierz. Zachwycona publiczność. Na pierwszym planie - Pani Danusia i Pan Kazimierz.
Zachwycona publiczność. na pierwszym planie - nasi goście ze Światowego Związku AK. Zachwycona publiczność. na pierwszym planie - nasi goście ze Światowego Związku AK.
Z kwiatami dla artystów czekają: Prezes Fundacji Jerzy Kamiński, Wiceprezes Fundacji Barbara Marczak, terapeutka zajęciowa Paulina Nowak. Z kwiatami dla artystów czekają: Prezes Fundacji Jerzy Kamiński, Wiceprezes Fundacji Barbara Marczak, terapeutka zajęciowa Paulina Nowak.
Artyści z kwiatami... W tle brawa i głośne wołanie o bis... Artyści z kwiatami... W tle brawa i głośne wołanie o bis...
Co zagramy na bis?? Zastanawiają się Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK oraz Andrzej SEROCZYŃSKI. Co zagramy na bis?? Zastanawiają się Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK oraz Andrzej SEROCZYŃSKI.
Wirtuoz przy pianinie. Andrzej SEROCZYŃSKI stworzył cudowną muzyczną atmosferą... Wirtuoz przy pianinie. Andrzej SEROCZYŃSKI stworzył cudowną muzyczną atmosferą...
NIektórzy z naszych pensjonariuszy śpiewali razem z artystami. NIektórzy z naszych pensjonariuszy śpiewali razem z artystami.
Pełna sala. To nasz zawsze cieszy. Pełna sala. To nasz zawsze cieszy.

 

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "C.U.D.O." Centrum Usług Dziennej Opieki Senioralnej dla osób niesamodzielnych, starszych i schorowanych ze wsparciem domowego wolontariatu senioralnego" na podstawie rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  ASOS 2015. Umowa numer 6163/2015/ASOS z dnia 01.07.2015 zawarta z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej.

 

01.10.2015 r. Projekt "Sprawni. Aktywni. Potrzebni"

Miło nam poinformować, że od października 2015 r. nasza Fundacja będzie realizowała zadanie dofinansowane z m. st. Warszawy „SPRAWNI. AKTYWNI. POTRZEBNI”„Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego”. Projekt będzie realizowany dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach II otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych w 2015 r. Nazwa zadania konkursowego: utrzymanie samodzielności żołnierzy biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Jesto zadanie publiczne realizowane na rzecz osób starszych w zakresie współpracy Miasta st. Warszawy w 2015 roku z organizacjami określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020, przyjętego uchwałą Rady m.st. Warszawy Nr LXXII/1870/2013 z 5.12.2013 r. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/438/2015 z dnia 14.10.2015 r.

W ramach projektu seniorzy - byli powstańcy warszawscy - będą uczestniczyli w zajęciach realizowanych na terenie naszej Fundacji: rehabilitacji, zajęciach terapeutycznych oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi i koncertach. Miło nam będzie gościć w naszych prograch grupę seniorów ze Światowego Związku Żołnierzy AK. Współpraca podjęta ze związkiem zaowocowała wspólnym projektem i otrzymaniem dofinansowania na realizację projektu. W projekcie weżmie udział 20 byłych powstańców. Projekt będzie realizowany do końca 2015 r.

Dziękujemy za otrzymane zaufanie.

 

Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa. Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa.

 

 

WRZESIEŃ 2015

Email Drukuj PDF

16.09.2015 r. Film dla Discovery Channel - Kobiety w mundurach.

We wrześniu gościł u nas kanał telewizyjny "Discovery", który kręcił kolejny odcinek filmu dokumentalnego poświęconego pracy kobiet w służbach mundurowych. Bohaterką tego odcinka stała się Pani pdpłk. Danuta Augustyniak Z-ca Dyrektora Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka. Pani Dyrektor od lat uczestniczy w pracach naszej Fundacji, wspomagając nasze działania w obszarze wsparcia osób osadzonych i ich rodzin (pomoc postpenitencjarna) oraz pomocy dla osób starszych. Nie tylko organizuje grupy osadzonych, biorących udział w warztatach z naszymi seniorami, ale też wielokrotnie - w ramach wolontariatu - sama w nich uczestniczy. Czynnie angażuje się w reprezentowanie kobiet zatrudnionych w służbach mundurowych, bierze udział w Kongresie Kobiet. Dostrzega potrzebę pracy z osadzonymi w warunkach zewnętrznych - zwłaszcza w kontakcie z drugim człowiekiem, gdzie mogą się wykazać nie tylko pracowitością i empatią, ale zmianą jaka się w nich dokonuje i dostosowywaniem się do norm społecznych, które wyznacznikiem szeroko rozumianej postawy obywatelskiej.

Pani Dyrektor - dziękujemy za współpracę i cieszymy się, że dzięki temu filmowi zostanie pokazana także praca naszej Fundacji na rzecz potrzebujących.   Z niecierpliwością oczekujemy na prezentację telewizyjną.

 

Osadzeni oraz seniorzy w trakcie zajęć warsztatowych. Zdjęcia do filmu dokumentalnego dla Discovery. Osadzeni oraz seniorzy w trakcie zajęć warsztatowych. Zdjęcia do filmu dokumentalnego dla Discovery.
Warsztaty z osadzonymi i seniorami. Warsztaty z osadzonymi i seniorami.
Warsztaty z osadzonymi i seniorami. Warsztaty z osadzonymi i seniorami.
Dyrektor pdpłk. Danuta AUGUSTYNIAK - w trakcie warsztatów z seniorami. Dyrektor pdpłk. Danuta AUGUSTYNIAK - w trakcie warsztatów z seniorami.
Warsztaty w trakcie. Praca wre. Warsztaty w trakcie. Praca wre.
Malujemy obrazy.... DUŻE obrazy... Paw, papuga, sowa... Malujemy obrazy.... DUŻE obrazy... Paw, papuga, sowa...
Pani pdpłk. Dyrektor Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka Danuta Augustyniak oraz prowadząca zajęcia - Paulina Nowak - pracownik Fundacji. Pani pdpłk. Dyrektor Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka Danuta Augustyniak oraz prowadząca zajęcia - Paulina Nowak - pracownik Fundacji.
Warsztaty malarskie... Warsztaty malarskie...

 

 

09.09.2015 r. Zajęcia ergoterapii - malowanie kubków

We wrześniu w ramach zajęć ergoterapii dla seniorów biorących udział w projekcie "CUDO" zostały przygotowane warsztaty malowania kubków. Każdy z seniorów mógł własnoręcznie pomalować kubek w swoje ulubione wzory i kolory. Kolory, wzory - to była inwencja własna naszych podopiecznych.

Warto przypomnieć, że celem ergoterapii jest leczenie chorych i niepełnosprawnych ludzi aby spełnić ich potrzeby socjalne, tak aby znowu mogli brać aktywny udział w życiu, w pełnym tego słowa znaczeniu. Terapia polega także na zachęcaniu osoby dotkniętej chorobą, do brania czynnego udziału w życiu osobistym czy też społecznym oraz pokazaniu, że chory sam jest w stanie poradzić sobie z codziennością, że potrafi przeciwstawiać się codziennym trudnościom i że może sobie dobrze radzić nie prosząc nikogo o pomoc będąc niezależnym.

Warsztaty prowadziła Pani Paulina Nowak - terapeutka zajęciowa w naszej Fundacji.

 

Warsztaty ergoterapii - malujemy kubki. Warsztaty ergoterapii - malujemy kubki.
Warsztaty ergoterapii. Warsztaty ergoterapii.
Malujemy kubki. Warsztaty ergoterapii. Malujemy kubki. Warsztaty ergoterapii.
Warsztaty ergoterapii Warsztaty ergoterapii
Dumny autor dzieła... Dumny autor dzieła...
Kubeczek w serca malowany... Kubeczek w serca malowany...
Czysta radość - takie zajęcia. Czysta radość - takie zajęcia.
 

 

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "C.U.D.O." Centrum Usług Dziennej Opieki Senioralnej dla osób niesamodzielnych, starszych i schorowanych ze wsparciem domowego wolontariatu senioralnego" na podstawie rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  ASOS 2015. Umowa numer 6163/2015/ASOS z dnia 01.07.2015 zawarta z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej.

 

08.09.2015 r. Występ chóru społecznego Okręgowego Inspektoratu Służby

                      Więziennej w Warszawie

                      z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W dniu 8 września z okazji kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej w naszej organizacji wystąpił ruch społeczny Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie pod dyrygenturą Pauliny NOWAK - pracownika naszej fundacji -  w repertuarze pieśni patriotycznychChór Społeczny Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej to wspólna inicjatywa Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie Pani płk Anny Osowskiej-Rembeckiej oraz Prezesa Fundacji "Pomoc Potrzebującym" Jerzego Kamińskiego. Chór skupia funkcjonariuszy służby więziennej z okręgu warszawskiego a kierownikiem muzycznym i dyrygenetem jest pracownik naszej Fundacji Pani Paulina Nowak. Próby odbywają się raz w tygodniu, poza godzinami pracy. Chór występował już na wielu imprezach okolicznościowych - zarówno na zaproszenie jednostek penitencjarnych jak i władz lokalnych. W repertuarze, który cały czas jest poszerzany i szlifowany, klasyczne utwory patriotyczne, klasyka pieśni polskich i zagranicznych. Dzięki podpisanemu porozumieniu dotyczącemu funkcjonowaniu chóru mamy nadzieję pozyskać fundusze na dalszy jego rozwój, szlifowanie głosów chórzystów i poszerzanie repertuaru.

We wrześniue chór wystąpił z pieśniami patriotycznymi często we własnych aranżacjach. Nasi podopieczni byli zachwyceni poziomem wokalnym zaprezentowanym przez cały zespół. Dla naszych sewniorów to był tym bardziej wzruszające, że chórem dyrygowała Paulina Nowak, która na codzień prowadzi z nimi zajęcia w ramach terapii zajęciowej. Dla wszystkich był to więc bardzo wzruszający i radosny moment.

 

Występ chóru społecznego Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie w naszej placówce przy ul. Oliwskiej 5. Występ chóru społecznego Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie w naszej placówce przy ul. Oliwskiej 5.
Występ chóru. Występ chóru.
Występ chóru. Występ chóru.
Akompaniament - czyli dżwięki akordenonu w pełnej krasie. Akompaniament - czyli dżwięki akordenonu w pełnej krasie.
Głosy męskie... Głosy męskie...
Głosy damskie... Głosy damskie...
Strona męska chóru... Strona męska chóru...
Na czele - dyrygentka i kierownik muzyczny chóru - Paulina Nowak - pracownik Fundacji "Pomoc Potrzebującym". Na czele - dyrygentka i kierownik muzyczny chóru - Paulina Nowak - pracownik Fundacji "Pomoc Potrzebującym".
Nasi pensjonariusze - zasłuchani i oczarowani. Nasi pensjonariusze - zasłuchani i oczarowani.
Dyryguje - Paulina Nowak - terapeuta zajęciowy naszej organizacji. Dyryguje - Paulina Nowak - terapeuta zajęciowy naszej organizacji.

Plakat przygotowany na koncert chóru OISW. Plakat przygotowany na koncert chóru OISW.

 

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "C.U.D.O." Centrum Usług Dziennej Opieki Senioralnej dla osób niesamodzielnych, starszych i schorowanych ze wsparciem domowego wolontariatu senioralnego" na podstawie rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  ASOS 2015. Umowa numer 6163/2015/ASOS z dnia 01.07.2015 zawarta z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej.

 

SIERPIEŃ 2015

Email Drukuj PDF

 

06.08.2015 r. Koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka

                      z okazji 71 Rocznicy Powstania Warszawskiego

6 sierpnia 2015r. w siedzibie Fundacji, Domu opiekuńczym przy ul. Oliwskiej 5 odbył się Koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka z okazji 71 Rocznicy Powstania Warszawskiego.

Pani Małgorzata MROCZEK - Koordynator Projektów Społecznych w naszej fundacji zaprosiła  na wyjątkową i ważną uroczystość, znaną i cenioną „Warszawską Kapęlę z Targówka” popularyzującą od ponad 20 lat warszawski folklor muzyczny.

Artyści zaprezentowali repertuar piosenki warszawskiej oraz powstańczo-okupacyjnej i retro. Wykonali między innymi znane szlagiery Stanisława Grzesiuka największego Barda powojennej Warszawy takie jak: U Cioci na imieninach, Bal na Gnojnej, Zimny Drań, "Warszawa da się lubić", "Tango Milonga", "Czarna Mańka", "Nie masz cwaniaka nad warszawiaka", "Pałacyk Michla"i wiele wiele innych, które naszych pensjonariuszy wprawiły w zadumę ale również porwały do śpiewu i tańca.

 

 

W tak ważnym dla nas dniu Obchodów 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego to wspomnienie osobistych wydarzeń, przełomowych  dla historii Polski w których brali udział. Wielkie święto, pamięć o ludziach o Wolną i Niepodległą Warszawę.

Warszawska Kapela z Targówka jest jedną z najlepszych kapel w Polsce. Założycielami zespołu w 1995 r. Senior Jerzy Pasztaleniec oraz Synowie, Paweł i Dariusz Pasztaleniec.


Serdecznie dziękujęmy za przyjęcie zaproszenia  oraz wspaniały koncert.

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "C.U.D.O." Centrum Usług Dziennej Opieki Senioralnej dla osób niesamodzielnych, starszych i schorowanych ze wsparciem domowego wolontariatu senioralnego" na podstawie rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  ASOS 2015. Umowa numer 6163/2015/ASOS z dnia 01.07.2015 zawarta z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej.

 

14.08.2015 r. Obchody 95 Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920

14 sierpnia br. przy Pomniku Żołnierzy 1920 na cmentarzu parafialnym w Markach odbyła się uroczystość upamiętniająca 95. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Na prośbę Burmistrza Miasta Marki, Jacka Orycha, wydarzenie to uświetnił występ społecznego chóru Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie, którego Dyrygentem jest Paulina NOWAK pracownik naszej Fundacji.

Wystąpienie podczas tej historycznej uroczystości objętej honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej było istotnym wydarzeniem w ich dorobku muzycznym. Jednocześnie bardzo ważne było to, że występ chóru otwierał uroczystości związane z obchodami 95. rocznica Bitwy Warszawskiej. Po zakończeniu występu odbyła się polowa Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz żołnierzy pułku Strzelców Wileńskich, obrońców przedmieścia Warszawy, a także Apel Pamięci Oręża Polskiego zakończony salwą honorową, rozpalenie znicza pamięci ogniem z Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie, złożenie wieńców przez delegacje, rozpalenie białych i czerwonych zniczy przez harcerzy na żołnierskiej mogile i projekcja fragmentu filmu „Regiony z historią – Marki” na temat udziału miasta Marki w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Chór społeczny okręgu warszawskiego zaprezentował utwory z repertuaru patriotycznego, wśród których znalazły się m.in. takie kompozycje muzyczne, jak: „Białe róże“, „Wojenko, wojenko“, „O mój rozmarynie“, czy „Piechota“. Słuchacze nie kryli uznania i zachwytu nad wykonywanymi utworami przez chórzystów, czego wyrazem były oklaski oraz gorące słowa podziękowania i kwiaty złożone na ręce dyrygentki przez Burmistrza Miasta Marki. Zaprezentowane utwory wywoływały także wzruszenie u odbiorców, które dawało się zaobserwować zwłaszcza u zaproszonych na tę uroczystość kombatantów wojennych.

Chór społeczny Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie, funkcjonujący od przeszło półtora roku, jak dotąd występował podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Służby Więziennej, Narodowego Święta Niepodległości oraz innych wydarzeń organizowanych przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie o charakterze naukowym oraz społecznym, jak konferencje naukowe, Dzień Dziecka w Popowie i in. Występem, stanowiącym także istotny punkt w dorobku muzycznym chóru, był koncert 29 czerwca br. otwierający XII Międzynarodowy i XXIV Ogólnopolski Przegląd Sztuki Więziennej w Sztumie (zob. więcej: http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-warszawa/news,32895,wystep-choru-okregu.html ), poprzedzający równie istotny, przedmiotowy koncert otwierający obchody związane z 95. rocznicą „Cudu nad Wisłą”.

 

 

 

19.08.2015 r. Zajęcia ergoterapii - kiszenie ogórków.

W ramach zajęć ergoterapii zorganizowaliśmy dla naszych seniorów wspólne kiszenie ogórków. Były to zajęcia radosne, pełne śmiechu i przekazywanych na gorąco najlepszych przepisów na kiszone ogórki. Do każdego słoika każdy z seniorów oprócz ogórków włożył: czosnek, liście chrzanu, koper, liście czarnej porzeczki. Każdy z naszych podopiecznych zabrał swój słoik do pokoju. Cała grupa umówiła się na... wspólną degustację.

 

Kiszenie ogórków. Zajęcia ergoterapii. Kiszenie ogórków. Zajęcia ergoterapii.
Kiszenie ogórków? Ależ oczywiście - to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Kiszenie ogórków? Ależ oczywiście - to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu.
Kiszenie ogórków. Zajęcia prowadzi Palina Nowak. Kiszenie ogórków. Zajęcia prowadzi Palina Nowak.
Gotowe do zalania... Gotowe do zalania...
Współpraca i praca indywidualna. Współpraca i praca indywidualna.
Słoiki pełne ogórków. Słoiki pełne ogórków.

 

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "C.U.D.O." Centrum Usług Dziennej Opieki Senioralnej dla osób niesamodzielnych, starszych i schorowanych ze wsparciem domowego wolontariatu senioralnego" na podstawie rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  ASOS 2015. Umowa numer 6163/2015/ASOS z dnia 01.07.2015 zawarta z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej.

 

22.08.2015 r. Zajęcia aktorskie z Sylwią Gaj.

W dniach 22.08.-31.08 aktorskie zajęcia warsztatowe przeprowadziła w naszej Fundacji Pani Syliwa Gaj, znana i ceniona aktorska scen warszawskich. Dla nszych seniorów były przygotowane sceny czytane z "Zemsty" Fredry z podziałem na role. Dodatkową atrakcją były warsztaty z emisji głosu, podnoszące jakość i sprawność wymowy. Pani Sylwia przekazała naszym seniorom gaść cennych informacji dotyczących dykcji, szkolenia wymowy - które mogą się przydać dla tych osób, które dotknięte są np. afazją czyli poudarowym zanikiem mowy.

 

Sylwia Gaj na warsztatach z naszymi seniorami. Sylwia Gaj na warsztatach z naszymi seniorami.
Sylwia Gaj - aktorka, trener w Fundacji "Pomoc Potrzebującym". Sylwia Gaj - aktorka, trener w Fundacji "Pomoc Potrzebującym".
Warsztaty z Sylwią Gaj. Warsztaty z Sylwią Gaj.
 
Sylwia Gaj. Sylwia Gaj.
Warsztaty z Sylwią Gaj. Warsztaty z Sylwią Gaj.
Warsztaty aktorskie z Sylwią Gaj.  

 

W 1989 ukończyła wydział aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Po zakończeniu nauki pracowała jako aktorka oraz lektorka przy produkcjach filmowych w Wytwórni Filmowej w Łodzi oraz ATV, MULTIWIZJI, ITI GROUP, OPUS FILM, FREMANTLE POLSKA.

Przez wiele lat występowała również jako aktorka sceniczna, zarówno teatrów dramatycznych jak również telewizyjnych. Jej talent można zaobserwować w wielu epizodycznych rolach popularnych, polskich seriali telewizyjnych takich jak: „KLAN”, „M JAK MIŁOŚĆ”, „NA WSPÓLNEJ”, „PLEBANIA”, „FALA ZBRODNI”

Jej drugim zamiłowaniem po aktorstwie jest praca z młodzieżą. Już od wczesnych lat studiów pracowała z młodymi ludźmi, odkrywając w nich zamiłowanie do sztuki i kultury. Z czasem jej pasja przerodziła się w bardziej profesjonalną działalność – mianowicie - przygotowywaniem przyszłych studentów do egzaminów wstępnych na Wyższe Uczelnie Teatralne.

 

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "C.U.D.O." Centrum Usług Dziennej Opieki Senioralnej dla osób niesamodzielnych, starszych i schorowanych ze wsparciem domowego wolontariatu senioralnego" na podstawie rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  ASOS 2015. Umowa numer 6163/2015/ASOS z dnia 01.07.2015 zawarta z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej.

 

LIPIEC 2015

Email Drukuj PDF

Lipiec 2015

24.07.2015 r. Wycieczka do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego

W dniu 24 lipca nasi Pensjonariusze wraz ze Skazanymi z Oddziału Zewnetrznego Warszawa Bemowo uczestniczyli w wycieczce do Miejskiego Ogrodu Zooologicznego w Warszawie w ramach terapii zajęciowej prowadzonej przez Paulinę Nowak (Terapeutę Naszej Fundacji). Osadzeni wystąpili w roli opiekunów naszych pensjonariuszy, pomagając w spacerze, pchając wózki inwalidzkie i służąc pomocą.

Wycieczka trwała kilka godzin, gdyż teren ogrodu jest bardzo rozległy, liczy blisko 12 hektarów i mieści blisko 500 okazów zwierząt.

Wizyta w zoo była okazją do poznania alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Skazani mogli  służyć pomocą osobom starszym,  potrzebującym, zapracowując sobie tym samym na szacunek i wdzięczność. Jeden ze skazanych po powrocie napisał: "Pozytywnym zaskoczeniem dla nas było, że mogliśmy uczestniczyć w wycieczce z osobami starszymi, poruszajacymi się na wózkach inawalidzkich. Bardzo szybko nawiązała się między nami przyjaźń, nie było żadnych barier. Zostaliśmy przez nich przyjęci nie jako skazani odbywajacy karę, ale jako normalni ludzie, którzy popełnili błędy. Bardzo miło wspominam ten dzień, który dał nam wiele radości, oraz nadziei, że mimo popełnionych błędów nie jesteśmy wykluczeni z życia w społeczeństwie. Dzięki administracji OZ Bemowo mogliśmy uczestniczyć w integracji pokoleniowej, niosąc przy tym pomoc".

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 22

Fundacja Pomoc Potrzebującym

pomagamy i uczymy pomagać
 

PROJEKT "WAŻNI" Budowanie i podtrzymanie aktywności społeczno-edukacyjnej kombatantów

Warszawska Złota Rączka dla seniorów 75+


 

PROJEKT "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI"

PROJEKT "Lek potrzebny od zaraz"

 

Lek potrzebny od zaraz”

PROJEKT "WARUNEK POWROTU"

WARUNEK POWROTU

Inicjatywa "WARTO BYĆ ZA" Kompanii Piwowarskiej IV EDYCJA 2009 r.

Projekt "SKAZANI nie STRACENI"

 norway,


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Projekt Przekroczyć Granice

EFS

Projekt  "PRZEKROCZYĆ GRANICE " - szansą na Twój rozwój

 

Współpracujemy z Bankiem Żywności w ramach programu PEAD


Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuje pliki Cookie